Dôležité správy:

Aktivity študentov

Aj konza lyžovala!

Druhý marcový týždeň sme zažili zaujímavý skoro až nemuzikantský týždeň v lyžiarskom stredisku Molinô Brdo. Dvadsiati študenti konzervatória sa rozhodli opustiť na chvíľku hudobné učebne a vhupnúť „rovnými lyžami“ na svah. Aj keď snehu nebolo toľko, koľko by sa nám páčilo, patrične sme si spoločné športovanie užili. Ani sme netušili, koľko špičkových lyžiarov na škole máme. Videli sme majstrovské jazdy, ale občas aj desivé pády, ktoré našťastie skončili len nejakou tou modrinkou a úsmevnými pohľadmi. Niektorí však v sebe hudobníkov nezapreli a každý deň pred večerou zahrievali svoje nástroje poctivým hodinkovým cvičením. No a čo na to chatár? Nič – chudáčisko, musel to vydržať. Každý deň sme však z jeho strany boli obdarení fantastickým jedlom a príjemným personálom.

Prednáška

Dňa 9. 12. 2015 sa v našej škole konala prednáška: Pravda o drogách. Veľmi sa nám páčilo, že pán Prekop, ktorý viedol prednášku mal zmysel pre humor a vie ako komunikovať s mládežou. Pekné bolo, že sa pýtal na naše názory a zároveň nám rozprával svoje príbehy a zážitky.
Je pravda, že mňa zaujme máloktorá prednáška, ale táto bola výstižná a poučná. A pán prednášajúci mal pravdu, že by sme nemali fajčiť, piť alkohol a nemali by sme užívať omamné látky, ktoré nie sú legálne. A mali by sme si vážiť zdravie, lebo tie jedy nám zdravie ničia.

Plavecký výcvik

V dňoch od 5. 9. 2015 do 12. 9. 2015 sme sa zúčastnili plaveckého výcviku v Štúrove. Celý výcvik prebiehal vo veľmi príjemnej nálade. Každé ráno sme začínali spoločnými raňajkami a rozcvičkou pri bazéne, potom sme sa učili plávať rôznymi štýlmi. Večery sme si spríjemnili zumbou, na ktorú nás zobrala pani profesorka Majzelová.
Počas plaveckého výcviku sme absolvovali aj výlet do Ostrihomu na bicykloch. Celý výcvik sme ukončili večerou v Maďarsku. Bol to týždeň plný smiechu a zážitku, na ktoré budeme všetci radi spomínať.

Diana Bartánusová II.A

Branné cvičenie

V pondelok 30.5. 2011 sme v rámci účelového cvičenia navštívili so žiakmi 1-3. ročníka lanový park „Preles“ v Žilinskom lesoparku.Každý odvážny záujemca mal možnosť vyskúšať si svoje schopnosti na prekážkach lanového parku, ktorý je natiahnutý medzi stromami až vo výške desať metrov. Okruh je ukončený odvážnym zoskokom. Asi 25 žiakov pod dozorom inštruktorov absolvovalo obidva výškové okruhy. Dôkazom odvahy a obratnosti našich žiakov sú aj priložené fotografie.


 

                                                                                    Vyučujúci TEV

Kontakt

Konzervatórium Žilina
J. M. Hurbana 48, 010 01 Žilina
email: konzervatoriumza@vuczilina.sk
tel.: 041/56 200 90, 56 217 91
fax.: 041/56 226 80